Santiment: SHIB Coin ve Bu 2 Altcoin Çok Boğa!

Kripto para piyasası ileri geri dalgalanmaya devem ediyor. Lider altcoin Ethereum etrafındaki vızıltı piyasanın biraz toparlanmasına destek oldu. On-chain analitik platformu Santiment’in son raporu, DOGE’nin ve ADA’nın temel metriğe göre şu anda ‘çok boğa’ konumunda olduğunu gösteriyor. Ancak Santiment’e göre, SHIB Coin daha da iyi bir duruşa sahip.

Analitik platformuna göre DOGE ve ADA sıçrayabilir!

On-chain veri şirketi Santiment’in yeni bir analiz raporu, en büyük iki meme coin’i olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’nun (SHIB Coin) MVRV oranı temelinde “çok boğa” olduğunu ortaya koyuyor. Rapor, bir kripto paranın MVRV’si ne kadar düşükse, gelecekte kısa vadeli bir fiyat sıçraması yaşama şansının o kadar yüksek olduğunu söylüyor. Raporda DOGE ve SHIB’nin yanı sıra ilk 10’da yer alan diğer birkaç kripto para biriminden de bahsediliyor.

Santiment kısa süre önce yaptığı bir paylaşımda, ilk on kripto para biriminden yedisinin son 30 günlük MVRV’sini (Gerçekleşen Kapitalizasyona Göre Piyasa Kapitalizasyonu) açıkladı. Bu endeks, bir kripto para biriminin ne ölçüde değerinin altında veya aşırı değerli olduğunu gösteriyor. Rapordaki son verilere göre DOGE ve ADA’nın MVRV’si çok düşük. Bu oran, Dogecoin için -%16,7 ve Cardano için -%12,6. Analitik platformu, bunun da temelde “çok boğa” anlamına geldiğini belirtiyor. Bu iki coin, kısa vadeli bir yükseliş görme şansı en yüksek coinler arasında yer alıyor. Bu listedeki diğer kripto para birimleri olan Bitcoin, Ethereum, XRP ve Toncoin’e gelince, veriler “hafif boğa” ve “nötr”.

Santiment: SHIB Coin çok daha boğa!

Görünüşe göre bir SHIB Coin hayranı olan bir yorumcu burada Shiba Inu’nun ne durumda olduğunu merak ediyor. Bunu sorduğunda Santiment yanıt verdi: -%19,1. Bu oran bu büyük sermayeler arasında en düşüğü. Dolayısıyla bu da SHIB’nin şu anki duruşunun DOGE ve ADA’ya kıyasla daha da yükselişte olduğunu gösteriyor.

DOGE toparlanırken gizemli 100 milyon DOGE transferi

Dogecoin dünyasında kayda değer bir olay gerçekleşti. Bu bağlamda, yaklaşık 12 milyon dolar değerinde yaklaşık 100 milyon Dogecoin ABD’li broker Robinhood’un cüzdanına aktarıldı. Balina gözlemcisi Whale Alert’in bildirdiğine göre, daha önce 1.300’den fazla DOGE işlemi yapmış olan ve halen 1,85 milyon token tutan “DF8jR” adresi bu işlemi gerçekleştirdi. Bu transfer, adresin bakiyesinin yaklaşık %99’unu temsil ediyordu.

Bu transferin zamanlaması ilginç. Zira, Dogecoin’in fiyatı 0,113 dolara kadar düştükten sonra toparlanıyor gibi görünüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere geçtiğimiz dört hafta boyunca DOGE düşüşteydi. Ancak son zamanlarda toparlanma belirtileri gösterdi. Orijinal meme coin’i yazı sırasında 0,1241 dolardan işlem görüyordu. Bu fiyat hareketi, birçok kripto paranın bir rahatlama rallisi yaşadığı genel bir piyasa eğilimi ile uyumlu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x