Türkiye’nin girişimcilik ekosistemi büyüyor!

Türkiye girişimcilik ekosisteminin en büyük destekçilerinden Teknopark İstanbul, düzenli olarak gerçekleştirdiği etkinlikler yoluyla girişimcileri, yatırımcılar ve iş dünyasının önde gelen firmalarıyla buluşturmaya devam ediyor. Avrupa’nın en büyük girişimcilik merkezlerinden biri olan kuluçka merkezi Cube Incubation aracılığıyla geleneksel olarak düzenlenen ‘Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma’ etkinliklerinde projelerinin satışa dönüşmesi, satışlarının ölçeklenmesi ve yeni projelerin geliştirilmesine katkı sağlanıyor. Bu etkinliklerin 13’üncüsü sürdürülebilir teknolojileri odağına alan girişimci ve yatırımcılarla Teknopark İstanbul Cube Incubation’da gerçekleştirdi.

‘AÇIK KAPI: İŞ DÜNYASI İLE BULUŞMA’ ETKİNLİĞİNDE 6 GİRİŞİM VE AR-GE FİRMASI, PROJELERİNİ SERGİLEYEREK HEDEFLERİNİ ANLATTI

Yüzde 90 verimliliğe sahip Solide Oksit Elektrolizör sistemleri geliştirmeyi hedefleyen Hydrolyx Enerji, yapay zeka kullanarak gelişmiş MT20 ve MT40 droneları ile gübreleme ve sulama programlarının her işlem için doğru zaman- miktarı sağlayarak optimize edilmesi üzerine çalışan Mostaş Teknoloji, yenilikçi LED çözümlerle sürdürülebilir tarımcılığın ve bahçeciliğin güçlendirilmesini hedefleyen SOLİS Teknoloji, doğalgazlı, biyogazlı, mobil ve dizel jeneratör ürün ailelerinin yanı sıra kojenerasyon ve trijenerasyon çözümleri sunan Teksan, ultra yüksek performanslı beton reçeteleri oluşturarak bu reçetelerle beton esaslı sürdürülebilir prekast yapı elemanları üreten UHPC ve biyo bazlı deriler gibi kapsamlı sürdürülebilir malzeme çözümleri sunan YUGEN girişimlerinin temsilcileri, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“TEKNOPARK İSTANBUL’DA GELECEĞİN STRATEJİK KONULARINA ÇALIŞIYORUZ”

Teknolojinin hayatın her alanını kolaylaştırıp geliştirirken, küresel areneda yeni rekabet alanları doğurduğuna işaret eden Teknopark İstanbul Genel Müdürü Muhammet Fatih Özsoy, “Bugün burada yeni örneklerini gördüğümüz sürdürülebilirlik odaklı çalışmalar, geleceğin stratejik konularının başında yer alıyor. Ülkemizin stratejik konumu gereği özellikle bu alanlardaki yenilikleri takip etmek, geliştirmek ve hayata geçirmek durumundayız. Küresel ölçekte tanınan bir inovasyon merkezi haline gelen Teknopark İstanbul’da, vizyoner girişimcilerle birlikte gelişerek ülkemizin teknolojik ilerlemesine katkıda bulunma arzusundayız. Geleneksel hale gelen ‘Açık Kapı: İş Dünyası ile

Buluşma’ etkinlikleri de bu gelişim stratejisinin bir parçası. Burada olgunlaşarak hayata geçmeye hazır hale gelmiş projeleri iş dünyası ile buluşturarak yeni bir boyuta taşıyoruz. Teknoloji alanında Türkiye’nin En Büyük Milli Takımı olarak tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Girişimcilerimizin her birinin başarılarıyla gurur ve mutluluk duyuyoruz.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x